ASW w Powiecie Lubartowskim

O nowych ogniskach afrykańskiego pomoru świń w stadach trzody chlewnej poinformował Główny Lekarz Weterynarii. Trzy z nich wykryto na terenie gminy Michów w Gawłówce, Gołębiu i w Rudnie.

Ognisko ASF nr 42 w 2020 r. zostało stwierdzone 07.08.2020 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 6 świń (3 prosięta, 2 tuczniki oraz 1 locha), położonym w miejscowości Gawłówka, w gminie Michów, w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim.

Ognisko ASF nr 43 w 2020 r. zostało stwierdzone 07.08.2020 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 10 świń (9 warchlaków oraz 1 locha), położonym w miejscowości Gołąb, w gminie Michów, w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim.

Ognisko ASF nr 44 w 2020 r. zostało stwierdzone 07.08.2020 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 19 świń (13 prosiąt, 5 tuczniki oraz 1 locha), położonym w miejscowości Rudno, w gminie Michów, w powiecie lubartowskim, w województwie lubelskim.

Wcześniej (3 sierpnia) Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna w Lubartowie potwierdziła wystąpienie ogniska ASF w gospodarstwie w miejscowości Gołąb. Wokół ogniska ustalono strefy ochronne tzw. obszar zapowietrzony i obszar zagrożony.