Dobiega końca realizacja inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

W ubiegłym roku Powiat Lubartowski uzyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na realizację 5️. inwestycji drogowych. W roku 2️019 zakończono dwie: przebudowę drogi powiatowej nr 1504 L o długości 845 m w miejscowości Giżyce w gm. Michów oraz przebudowę drogi powiatowej nr 1252 L o długości 1,7 km w miejscowości Górka Kocka.

W czerwcu br. odebrano trzecią inwestycję obejmującą przebudowę mostu o długości 12,5 m na cieku Bobrówka wraz z przebudową drogi powiatowej nr 1566 L w miejscowości Stara Jedlanka w gm. Uścimów. Dobiega końca realizacja czwartej i piątej inwestycji dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych tj. przebudowa drogi powiatowej nr 1557 L o długości 2 271 m na odcinku Serniki - Wola Sernicka oraz przebudowa drogi powiatowej nr 1551 L o długości 920 m ul. Wierzbowa w Lubartowie. Całkowita wartość inwestycji to ponad 1️0 mln zł, z czego ponad 5️,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.