Dożynki Gminno – Parafialne w Ostrowie Lubelskim

Nawiązując do tradycji, 8 września, rolnicy z gminy Ostrów Lubelski obchodzili Święto Plonów. Na uroczystości przybyli, Przemysław Czarnek poseł na Sejm RP, Stanisław Gogacz senator RP, Lucjan Mileszczyk wicestarosta lubartowski, Gustaw Jędrejek prezes Lubelskiej Izby Rolniczej, Agnieszka Bartoś - Kwiatkowska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubartowie, Waldemar Banach zastępca dyrektora Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, wójtowie, radni, sołtysi oraz wielu innych. Zebranych gości powitał burmistrz Ostrowa Józef Gruszczyk.

Dożynki gminno – parafialne rozpoczęto od mszy świętej w intencji rolników i ich rodzin. W jej trakcie poświęcone zostały wieńce dożynkowe, chleb oraz ziarno pod nowy zasiew. Po mszy na przybyłych czekał poczęstunek a także muzykowanie w wykonaniu kapeli ludowej. Swoje stoiska w ramach towarzyszącego dożynkom „Lubelskiego Święta Drobiu” przygotowała Lubelska Izba Rolnicza oraz grupa OTK „WATAHA”.

Foto gmina Ostrów Lubelski