Inicjatywy społeczne w dobie koronawirusa!

W ramach inicjatywy społecznej polskiego biznesu, na rzecz pomocy mieszkańcom i instytucjom w dobie pandemii koronowirusa, (przeprowadzonej w dniach 22 - 24 października br.) na terenie powiatu lubartowskiego, wykonano dezynfekcję i zabezpieczenie przed koronowirusem jednego z oddziałów szpitala, wybranych pomieszczeń w Przedszkolu nr 4 oraz starostwie. Aplikację specjalistycznej powłoki biobójczej w szpitalnym namiocie do przeprowadzania testów na koronowirusa oraz w karetce pogotowia i wyposażenie namiotu i karetki w preparaty biobójcze.

Równocześnie w budynku Starostwa Powiatowego zaprezentowano nowoczesne rozwiązania technologiczne (polskiego producenta), usprawniające obsługę mieszkańców i redukujących kolejki w urzędach i instytucjach administracji publicznej (tzw. Urzędomaty, systemy kolejkowe, wpłatomat oraz nowoczesną wielofunkcyjną bramka pomiarowo - dezynfekcyjną). W niedługim czasie niektóre z tych urządzeń, powrócą do urzędu na dłuższe testy.