Posiedzenie Powiatowego Sztabu Kryzysowego

W związku z prognozowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych na terenie województwa lubelskiego oraz apelem Wojewody Lubelskiego, w dniu dzisiejszym (8 lutego) zwołano, przez starostę Ewę Zybałę, Powiatowy Sztab Kryzysowy w celu mobilizacji podległych służb zajmujących się utrzymania przejezdności i bezpieczeństwa na drogach gminnych i powiatowych.

W obradach, w trybie zdalnym, uczestniczyli przedstawiciele gmin oraz służb z terenu powiatu lubartowskiego. W ich trakcie starosta Ewa Zybała zaapelowała do służb społecznych by otoczyły szczególną troską osoby samotne, schorowane i starsze.

Jednym z efektów prac sztabu była wieczorna inspekcja, stanu odśnieżenia dróg powiatowych, przeprowadzona przez dyrektora Grzegorz Jaworski z Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie.