17 sierpnia 2021 r. na terenie lasów Nadleśnictwa Lubartów przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Firleju odbyły się ćwiczenia zgrywające: Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Nadleśnictwa Lubartów, a także Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie sprzętu oraz możliwości strażaków w zakresie gaszenia pożarów leśnych. Duży nacisk kładziono również na sprawdzenie w praktyczny sposób możliwości poboru i transportowania wody gaśniczej na większej odległości. Założeniem ćwiczeń była również ewakuacja ludzi oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Firleju.

W ćwiczeniach brały udział jednostki:

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie,

- OSP Firlej,

- OSP Kunów,

- OSP Serock,

- OSP Kamionka,

- OSP Jeziorzany,

- OSP Ostrówek,

- OSP Niedźwiada,

- OSP Wólka Rokicka,

- OSP Talczyn,

- OSP Abramów.

Zarówno uczestnicy, jak i obserwatorzy ćwiczeń zgodnie przyznali, iż należy je kontynuować w latach kolejnych. Dzięki współpracy wszystkich będących na miejscu służb, poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu lubartowskiego niewątpliwie wzrasta.

Tekst KP PSP w Lubartowie

Zdjęcia M.R.