Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada rozpoczęły się, w przeddzień 103 rocznicy odzyskania niepodległości, złożeniem kwiatów na cmentarzu parafialnym na mogiłach poległych. Tego samego dnia wieczorem w lubartowskim PMDK odbył się koncert „Niepodległa Młodych”.

Czwartkowe obchody zainaugurowała msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie, w trakcie której kazanie wygłosił redemptorysta o. Waldemar Gonczaruk. Następnie poczty sztandarowe, oficjalne delegacje oraz mieszkańcy w asyście Orkiestry Dętej OSP Lubartów przemaszerowali pod klasztor oo. Kapucynów, gdzie przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, służb, placówek oświatowych oraz organizacji społecznych złożyli kwiaty przed tablicą pamiątkową poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Ostatnim etapem uroczystości było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniająca mieszkańców Lubartowa poległych w walkach o niepodległość. W imieniu samorządów wspólny wieniec złożyli starosta Ewa Zybała, burmistrz Krzysztof  Paśnik i wójt Krzysztof Kopyść.