W Starostwie Powiatowym w Lubartowie odbyło się, w dniu dzisiejszym, oficjalne przekazanie kluczyków do trzech nowych radiowozów, które lubartowska Policja otrzymała dzięki wsparciu finansowym lokalnych samorządów.

Uroczystego wręczenia, na ręce Komendanta Andrzeja Antoniewskiego i przedstawicieli posterunków policji w Kamionce i Ostrowie Lubelskim dokonała starosta Ewa Zybała, burmistrz Krzysztof Paśnik, wójtowie Marek Kubik z gminy Niedźwiada, Eliza Smoleń z gminy Uścimów, Marek Kowalski z gminy Abramów oraz Jarosław Budka - członek zarządu powiatu.

Policjanci z terenu naszego powiatu każdego miesiąca przejeżdżają łącznie ponad 70 tysięcy km, a przebieg niektórych z posiadanych przez policję aut przekroczył już 300 tys. km., najstarsze z naszych radiowozów pochodzą z 2007 i 2008 roku - informował komendant Andrzej Antoniewski, który podziękował samorządowcom za wkład z pozyskanie nowych aut, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na drogach.