Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie zostanie doposażony o pracownię rezonansu magnetycznego. Dzisiaj (22 lutego) w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie wojewoda lubelski Lech Sprawka podpisał umowę z powiatem lubartowskim reprezentowanym przez starostę lubartowskiego Ewę Zybałę w sprawie udzielenia dotacji celowej pochodzącej z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Zadanie pn.: „Zakup rezonansu magnetycznego wraz budową pomieszczenia w SP ZOZ w Lubartowie” zostało dofinansowane w maksymalnej wysokości 5 680 000,00 zł. Wkład własny powiatu lubartowskiego wyniósł 1 420 000, 00 zł.

Zgodnie z umową, wykonanie rzeczowego zadania, tj. wybudowanie pomieszczenia na rezonans magnetyczny, oddanie do użytkowania, zakup rezonansu magnetycznego, jego montaż i uruchomienie ma zostać zrealizowane w terminie do 30 listopada br.

Po spotkaniu u wojewody starosta Ewa Zybała wraz z wicestarostą Lucjanem Mileszczykiem spotkali się z p.o. dyrektora Mirosławem Makarewiczem z lubartowskiego SP ZOZ by poinformować go o podpisaniu umowy i dalszych etapach realizacji zakupu niezbędnego dla szpitala urządzenia.

Dzięki środkom pochodzącym z rezerwy ogólnej budżetu państwa SP ZOZ w Lubartowie zyskał też inny sprzęt szpitalny. 6 października ubiegłego roku w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim została podpisana umowa na zakup RTG kostno-płucnego z pełną automatyką i dwoma mobilnymi detektorami FPD oraz tomografu komputerowego wraz z adaptacją pomieszczeń. Wartość dofinansowania wyniosła 768 tys. zł i 1 240 tys. zł.