Komenda Powiatowa Policji w Lubartowie wraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów a także Starostwem Powiatowym w Lubartowie organizują zbiórkę środków medycznych na rzecz Ukrainy. Zbierane są: opatrunki, opaski uciskowe, bandaże i leki przeciwbólowe, wszystko co może przydać się w obecnej sytuacji. Przyłączmy się do pomagania!

Przez działania wojenne prowadzone na terenie Ukrainy, kryzys humanitarny rośnie z minuty na minutę. Szpitale nie mają wystarczających środków, by zapewnić pomoc wszystkim potrzebującym. W Komendzie Powiatowej w Lubartowie trwa zbiórka środków medycznych dla Ukrainy. Zbierane są:

• Opatrunki, opatrunki do ran postrzałowych
  • Opaski uciskowe
  • Stazy taktyczne
  • Wchłanialne opatrunki  hemostatyczne- Bloodstop
  • Opatrunki hemostatyczne- Quikclot, Celox Gauze
  • Bandaże elastyczne
  • Środki odkażające (suche)

Każdy, kto może pomóc i dołożyć swoją ,, cegiełkę” proszony jest o włączenie w akcję. Środki medyczne należy przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie na stanowisko dowodzenia- do dyżurnego. Zebrane rzeczy zostaną dostarczone w miejsca na Ukrainie, gdzie pomoc medyczna jest najbardziej oczekiwana. Razem możemy więcej. Pomóżmy!