Monika Tołubińska z klasy 3 THEkb. zdobyła maksymalną liczbę punktów i zajęła pierwsze miejsce w etapie regionalnym konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs organizowany jest przez Państwową Inspekcję Pracy i objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bhp, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Etap regionalny miał na celu wyłonienie 3 uczniów, którzy będą reprezentowali województwo lubelskie w etapie centralnym konkursu. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Uczeń z RCEZ Igor Górzyński w etapie centralnym XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

W Zespole Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie odbyły się zawody okręgowe XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W zawodach uczestniczyło 47 uczniów z 10 szkół budowlanych okręgu lubelskiego. Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych. RCEZ reprezentowało czterech uczniów z klasy trzeciej i czwartej Technikum Zawodowego, którzy pozytywnie przeszli etap szkolny i wykazali się największą znajomością wiedzy budowlanej. Sukces osiągnął Igor Górzyński z klasy 4 Technikum Zawodowego – w zawodzie technik budownictwa, który zajął 3 miejsce w zawodach okręgowych i zakwalifikował się do ostatniego etapu Olimpiady – zawodów centralnych.

Uczestnikom Olimpiad gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy jak najlepszych wyników na ostatnim szczeblu konkursowych zmagań.