29 czerwca w Kamionce odbyła się uroczystość nadania sztandaru. Mieszkańcy wspólnie z burmistrzem i radą miasta świętowali po ponad 150 latach przywrócenie praw miejskich. W obchodach i spotkaniu z mieszkańcami brali udział Starosta Lubartowski - Ewa Zybała i Przewodniczący Rady Powiatu - Tomasz Marzęda. Mszę Świętą celebrował abp. Stanisław Budzik. Uroczystość uświetnili Minister Edukacji Przemysław Czarnek i Wiceminister  Finansów Artur Soboń.Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta odprawiana przez Metropolitę Lubelskiego Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, po której ulicami Kamionki przeszedł orszak sztandarów. W parku miejskim na mieszkańców i przybyłych gości czekały liczne atrakcje.