Nowoczesny budynek dla mieszkańców na gruzach starego dworku.

3 lipca podczas pikniku rodzinnego w Sernikach został poświęcony i oddany mieszkańcom zrewitalizowany teren starego dworku. Wśród zaproszonych gości obecni byli Starosta Lubartowski Ewa Zybała i Przewodniczący Rady Powiatu - Tomasz Marzęda.

W odnowionym w całości budynku znajduje się biblioteka, salka sportowa, w której jeszcze przez chwilę będą przebywać uchodźcy z Ukrainy. W dawnym magazynach powstał garaż, pomieszczenia gospodarcze i sala bankietowa. Całość inwestycji wyniosła 5 milionów złotych. Podczas pikniku na stawie w Sernikach odbyły się “regaty” kajakowe. Rywalizacja sportowa odbywała się w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, gmin powiatu o puchar starosty i mieszkańców gminy o puchar wójta. Puchary dla zwycięskich drużyn wręczał Wójt Gminy Serniki - Paweł Woźniak.

Nie zabrakło t atrakcji dla dzieci i dorosłych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dla dzieci były słodkości i malowanie twarzy oraz dmuchańce i fotobudka. Dorośli mogli spróbować potraw z grilla i grochówki. Wieczór zakończył występ zespołu “Szansa”.