Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę drogi powiatowej Żyrzyn - Michów. Wyremontowany zostanie prawie 3 kilometrowy odcinek drogi od granicy powiatów lubartowskiego i puławskiego do Michowa. Koszt inwestycji wyniesie 4 344 410,00 złotych.

 

drogaMichow

ostrzezenie

 

Pobierz plik pdf

Już w poniedziałek 15 sierpnia na dziedzińcu Pałacu Sanguszków w Lubartowie odbędzie się piknik wojskowy. Zaprezentowany zostanie najnowszy sprzęt wojskowy. Posłuchać będzie można orkiestry wojskowej, obejrzeć film w kinie polowym i spróbować prawdziwej wojskowej grochówki. “Zostań Żołnierzem. Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa” - to przewodnie hasło pikniku, pojawią się zatem punkty rekrutacyjne i informacyjne uczelni wojskowych.

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie

zaprasza mieszkańców powiatu lubartowskiego do udziału w zbiorowej wystawie pod nazwą arTRozmaitości!

Czekamy na osoby, które tworzą „małe” i „duże” dzieła i rękodzieła plastyczne posiadające walory artystyczne.

Zależy nam na tym, aby poznać i umożliwić prezentację twórczości osobom,  które wykonują ciekawe i niebanalne prace. Mogą to być: rysunki, obrazy, rzeźby, biżuteria, hafty, aplikacje, serwetki, kompozycje florystyczne, ozdoby okazjonalne np. stroiki świąteczne, i inne wytwory plastyczne.

Do wystawy jeden autor może zgłosić jedną wybraną przez siebie pracę wraz z opisem: imię i nazwisko, tytuł pracy, technika, telefon kontaktowy, adres e-mail.

Państwa prace będą wystawione w Galeriach PMDK w październiku 2022 r. ( o terminie otwarcia wystawy zostaniecie Państwo poinformowani telefonicznie).

Podczas wernisażu wszyscy autorzy prac otrzymają kupon do głosowania, na „ART-DZIEŁO 2022”. Artyści biorący udział w  wystawie spośród siebie wybiorą najciekawszą pracę i autora, który zostanie nagrodzony pamiątkową statuetką.

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i katalogi.

Zainteresowanych zapraszamy do PMDK, ul. Słowackiego 7, Lubartów, tel. 81 855 37 86 (organizator- osoba do kontaktu: Katarzyna Grabowska-Pytka).

Prace należy składać w terminie od: 25.08 do 20.09.2022 w sekretariacie placówki.

Wernisażowi będą towarzyszyć inne wydarzenia artystyczne.

plakat wystawa artrozmaitości baner 1

Plakat wojsko