Wybory Samorządowe 2014

A: Hotspot - Wrota Lubelszczyzny

W związku z udziałem Starostwa Powiatowego  w projekcie "Wrota Lubelszczyzny
-informatyzacja administracji
" na budynku starostwa został zamontowany  HotSpot
-  miejsce, w którym można podłączyć się do bezpłatnego Internetu w technologii bezprzewodowej.

HotSpot nosi nazwę "hotspotwrotalubelszczyzny" i swoim zasięgiem  obejmuje obszar w promieniu 300 m od siedziby starostwa.

Aby uzyskać dostęp do HotSpot należy dokonać autoryzacji użytkownika wysyłając SMSa o treści TC.LUBELSKIE na numer 70068 (koszt wysłania wiadomości to  0,61PLN z VAT). Otrzymany kod potwierdzający jest hasłem dostępowym do usługi. Jako login do usługi wpisujemy numer telefonu z którego został wysłany SMS z  liczbą 48 z przodu, np. jeśli SMS został wysłany z numeru 699123456 to w polu numer telefonu należy wpisać: 48699123456, zaś w pole kod dostępu otrzymany  SMSem (dużymi literami) kod dostępu.Usługa dostępna w sieciach T-Mobile, Plus GSM, Orange, Play. Usługę SMS obsługuje Dotpay.

Wymaganym przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej warunkiem świadczenia bezpłatnej usługi dostępu do Internetu jest wprowadzenie następujących minimalnych ograniczeń:
1. Wysyłanie i odbieranie danych z maksymalną prędkością połączenia nie więcej niż 256 kbit/s;
2. czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut, przy czym ograniczenie połączenia dotyczyć będzie:
a. urządzenia końcowego lub
b. użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.
3. Miesięczny limit transferu danych  nie więcej niż 750 MB dla użytkownika;
4. Przyznanie użytkownikowi lub urządzeniu końcowego indywidualnego kodu dostępu do sieci Internet w celu rozliczania ograniczeń.

Hotspot zarządzany jest przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Pliki do pobrania:
Wykaz lokalizacji Hot Spot (mapa - woj. lubelskie)

B: Hotspot - Regionalna Sieć Szerokopasmowa

Projekt „Regionalna Sieć Szerokopasmowa Lublin północny-wschód” bazuje na wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Jego podstawowym elementem jest szkielet oparty na radioliniach zestawionych przy pomocy urządzeń w radiokomunikacji stałej dla łączności typu punkt-punkt zamontowanych na 15 wieżach.

Głównym celem projektu jest zapewnienie dostępu do Internetu dla 400 jednostek publicznych, umożliwiła realizację usług głosowych (telefonia IP) oraz stworzenie sieć punktów bezpłatnego dostępu do Internetu dla mieszkańców i turystów. Podstawą jej opracowania była analiza wskazująca na brak usług dostępowych na większości obszaru powiatów. Beneficjentami projektu są mieszkańcy powiatów bialskiego, lubartowskiego, parczewskiego i radzyńskiego, pracownicy 400 jednostek publicznych (urzędy, szkoły, jednostki organizacyjne) oraz turyści odwiedzający tereny objęte projektem.

Pliki do pobrania:
Wykaz lokalizacji Hot Spot (PDF - 4 powiaty)