25 sierpnia w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyło się spotkanie w ramach projektu „Ekonomia Społeczna – Drogowskaz Rozwoju Społecznego II”.

Spotkanie zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie wspólnie z  Powiatem Lubartowskim dotyczył współpracy jednostek samorządu terytorialnego z podmiotami ekonomii społecznej w zakresie zlecania usług społecznych w powiecie lubartowskim. Uczestniczyli w nim przedstawiciele jednostek podległych i ośrodków pomocy.

Głównymi tematami poruszanymi podczas konferencji były: budowanie powiatowej współpracy JST i PES w zakresie zlecania usług społecznych podmiotom ekonomii społecznej oraz klauzule społeczne w prawie zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań skierowanych do podmiotów ekonomii społecznej.