Gimnazjalisto! Odwiedź ZS nr 2 w Lubartowie PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko
Wtorek, 22 Maj 2012 11:59

To szkoła dla ambitnych, aktywnych i twórczych. Jeśli chcesz siedzieć z założonymi rękami, lepiej zapomnij o nauce w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Tu nauczyciele nie tylko realizują podstawę programową, ale również rozwijają u uczniów talenty. Już jutro uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych będą mieli szansę zwiedzić mury liceum przy Chopina.

23 maja 2012 r. - Dzień otwartych drzwi w ZS nr 2

- prezentacja oferty edukacyjnej I LO i TZ nr 2;
- pokazy fizyczne i chemiczne;
- występy artystyczne;
- wycieczki szkolne pt. "Od gimnazjalisty do maturzysty" oraz "Jak zostać technikiem informatykiem?"

- zwiedzanie sal lekcyjnych i obiektów sportowych szkoły;
- spotkania z uczniami ZS nr 2, nauczycielami i dyrekcją szkoły;

Lista zalet Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie jest długa i nie sposób wymienić wszystkich. Żeby się przekonać do nauki w szkole przy ulicy Chopina 6 trzeba choć raz przekroczyć jej progi. Tłumy roześmianych nastolatków, przestronne sale lekcyjne i bogato wyposażone pracownie – to pierwsze spostrzeżenia po odwiedzinach w szkole. Żeby poznać kolejne wystarczy spytać panią dyrektor Annę Wójtowicz. Wówczas na pewno usłyszymy o wysokim poziomie nauczania, sukcesach uczniów w olimpiadach i ogólnopolskich konkursach, wysokich wynikach matur. Co lepsze, nie są to tylko puste słowa, lecz dane potwierdzone testami i wynikami.
Gdyby pytanie o zalety szkoły zadać samym uczniom, każdy z nich wymieniłby coś innego. Pewne jest jednak to, że wśród odpowiedzi znalazłaby się miła atmosfera, doświadczona kadra nauczycieli i bogaty wachlarz zajęć pozalekcyjnych. Swoje pasje uczniowie mogą rozwijać na kołach naukowych, wymianach międzynarodowych, w szkolnym radiowęźle i na zajęciach sportowych. Od roku te ostatnie są również prowadzone na nowym kompleksie lekkoatletycznym.
Nic więc dziwnego, że w gronie absolwentów Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie są wybitni prawnicy, sędziowie, zawodowi wojskowi, dziennikarze i światowej sławy sportowcy.
Wszystkim swoim uczniom szkoła przy ul. Chopina pozwala rozwinąć skrzydła.

Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Nr 2 w Lubartowie

Klasa matematyczno - fizyczna
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, fizyka, język angielski.
Języki: angielski i niemiecki

Klasa matematyczno - geograficzna
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: matematyka, geografia, język angielski.
Języki: angielski i niemiecki

Klasa prawnicza
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: historia, wiedza o społeczeństwie, język angielski
Języki: angielski, niemiecki lub francuski