W piątek 22 września przed zabytkowym budynkiem dworca PKP w Lubartowie odbył się briefing prasowy poświęcony podpisaniu umowy na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy tego miejsca.

Jest to ważny krok w procesie inwestycyjnym w celu kompleksowej przebudowy i dostosowania przestrzeni dla podróżnych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami przy zachowaniu historycznego wyglądu budynku.

Dworzec w Lubartowie jest jedną z jedenastu inwestycji realizowanych w województwie lubelskim w ramach obecnego Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

- Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych kupowałem tu bilety. Potem ruch pasażerski przez Lubartów zamarł, dworzec nie był użytkowany - mówił starosta Tomasz Marzęda na konferencji prasowej poprzedzającej podpisanie umowy.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Ministerstw: Infrastruktury, Finansów, Aktywów Państwowych, Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Lubartowie, PKP oraz inwestora