Główne zadanie policjantów to zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu w obrębie cmentarzy, dróg dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Kierowców prosimy o rozważną i spokojną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

W okresie ,,Wszystkich Świętych" na drogach naszego powiatu pojawi się zdecydowanie więcej patroli Policji. Funkcjonariusze będą realizować zadania mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drodze. W trakcie kontroli stróże prawa będą sprawdzać między innymi: stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów jak również sposób przewożenia pasażerów.

Policjanci zwracają się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Do pieszych aby używali elementów odblaskowych, co znacznie poprawi poziom ich bezpieczeństwa, szczególnie tych pieszych którzy poruszają się po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Należy pamiętać aby wybierając się w dłuższą podróż być wypoczętym i nie wsiadać za kierownicę po alkoholu.

W rejonie cmentarzy należy parkować w miejscach do tego wyznaczonych i w sposób prawidłowy a przede wszystkim należy pamiętać aby nie jeździć „na pamięć”. W tym okresie, na ulicach przyległych do nekropolii, są wprowadzane zmiany w organizacji ruchu, dlatego należy zwracać uwagę na znaki drogowe!

Ulica Cmentarna w Lubartowie będzie wyłączona z ruchu w okresie od 28 października, godz. 7:00 do godz. 7:00 dnia 3 listopada 2023 r., natomiast na ulicy Szaniawskiego w Lubartowie od skrzyżowania z al. Tysiąclecia do ulicy Lipowej od 30 października do 3 listopada, będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu, tj. ruch będzie dozwolony wyłącznie w związku z dojazdem do posesji lub cmentarza.

Pamiętać należy, że wzmożony ruch odbywać się będzie także w innych miejscowościach, gdzie znajdują się cmentarze.

Bądźmy ostrożni!

1 WŚ