Wybory Samorządowe 2014

Z literaturą na ”Ty” PDF Drukuj
Piątek, 10 Marzec 2017 11:04

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie rozpoczyna cykl spotkań prezentujących różne rodzaje literatury. Celem jest oczywiście popularyzacja czytelnictwa, ale również zapoznanie zarówno z nowościami, jak i z książkami, które nowościami już dawno nie są.

Pomysł cyklu „Z literaturą na Ty” pojawił się podczas rozmowy z panią Katarzyną Marciniak, nauczycielką matematyki
z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Tam też 9 marca odbyło się pierwsze spotkanie pt. „Fantastyczna Fantastyka”. Uczestniczyli w nim uczniowie dwóch klas z technikum mechanicznego i ekonomicznego, wychowawcy tych klas oraz nauczyciele bibliotekarze z biblioteki szkolnej. Młodzież z dużym zaangażowaniem słuchała m.in. o przeszłości i teraźniejszości Fantastyki, jej rodzajach, mniej i bardziej znanych autorach czy ekranizacjach książek. Oprócz prezentacji multimedialnej obecni mogli obejrzeć książki takich autorów jak: Jacek Piekara, Miloslav Zamboch, Stephenie Meyer czy Terry Pratchett.

Cykl prezentacji „Z literaturą na Ty” skierowany jest do uczniów szkół średnich z powiatu lubartowskiego. Kolejne spotkanie z „Fantastyczną Fantastyką” odbędzie się już 16 marca w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubartowie przygotowuje następne części cyklu: „Straszny horror” i „Rozrywkowa beletrystyka”.

Tekst i zdjęcia A. E. Zalewska