Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje powiatowe rozstrzygnięte PDF Drukuj
Wpisany przez Andrzej Trojak
Środa, 15 Marzec 2017 15:12
W środę 15 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie odbyły się eliminacje powiatowe 40. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami przedsięwzięcia był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubartowie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Eliminacje przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.

Do udziału w rywalizacji stanęło 27 uczniów ze szkół z terenu powiatu lubartowskiego którzy zmierzyli się z testem wiedzy obejmującym zagadnienia z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Następnie, uczniowie którzy najlepiej napisali test odpowiadali na pytania Komisji.

Wśród przedstawicieli szkół podstawowych zwyciężył Jakub Budzyński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie - opiekun: p. Bożena Kobyłka). Najlepszym gimnazjalistą został Bartłomiej Pękala (Gimnazjum w Niedźwiadzie - opiekun: p. Aneta Utykańska), a spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych – Patrycja Kożuch (II LO w Lubartowie – opiekun: Konrad Pcian).

Dzięki hojności sponsorów, którymi byli w tym roku Spółdzielnia Mleczarska Michowianka w Michowie, Solbet Lubartów S.A., Nadleśnictwo Lubartów , Bank Spółdzielczy w Lubartowie oraz Starostwo Powiatowe w Lubartowie ufundowane zostały atrakcyjne nagrody.

Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczyli dh Fryderyk Puła – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie oraz mł. bryg. Tomasz Podkański –  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się już w kwietniu.