Recytatorzy wybrani w eliminacjach powiatowych PDF Drukuj
Środa, 22 Marzec 2017 12:13

20 marca br. w Powiatowym Domu Kultury w Lubartowie spotkali się uczestnicy eliminacji powiatowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia".

Na scenie zaprezentowali się recytatorzy z Gimnazjum w Poizdowie, Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, Gimnazjum w Michowie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Firleju, Lubartowskiego Ośrodka Kultury i Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Jury - pani Anna Kistelska, Główny Instruktor ds. Literatury i Recytacji WOK w Lublinie oraz Jolanta Tomasiewicz, instruktor teatralny i dyrektor PMDK w Lubartowie - postanowiło spośród wszystkich występujących nominować trzy osoby do udziału w turniejach wojewódzkich:

- Magdalenę Skrzypiec (PMDK, n-l Małgorzata Adamczyk) - 62. OKR, kategoria - teatr jednego aktora
- Joannę Ziółkowską i Jakuba Powałkę z Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim (n-l Izabella Marzęda) w XI OKR dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia".

Ponadto jury wyróżniło:

- Igę Bożedajek z Gimnazjum w Poizdowie (n-l Bogumiła Słowikowska)
- Annę Szymczak z Lubartowskiego Ośrodka Kultury (n-l Adrian Krać)

Gratulujemy wszystkim występującym, wyróżnionym, a nominowanym do etapu wojewódzkiego życzymy powodzenia.

PMDK w Lubartowie