Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Powiatowy Konkurs Geograficzny w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim rozstrzygnięty! PDF Drukuj
Czwartek, 30 Marzec 2017 11:22

29 marca w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim odbył się Powiatowy Konkurs Geograficzny, zorganizowany we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym i Polskimi Parkami Narodowymi, nad którym patronat objął Starosta Lubartowski. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych naszego powiatu, a jego celem było poszerzanie wiedzy z zakresu geografii i przyrody, popularyzacja zagadnień związanych ze środowiskiem geograficznym naszego regionu, a także zdobywanie nowych doświadczeń.

Zmagania konkursowe poprzedziła interesująca prelekcja pana Krzysztofa Wojciechowskiego – pracownika Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, dotycząca walorów przyrodniczych i historycznych parków krajobrazowych województwa lubelskiego ze szczególnym uwzględnieniem Polesia Lubelskiego.

W dalszej części, uczestnicy konkursu zaprezentowali publiczności własne prezentacje multimedialne na temat walorów przyrodniczych wybranych parków narodowych Polski i świata. Następnie konkursowicze przystąpili do rozwiązywania testu wiedzy geograficznej, a publiczność zaangażowała się w quiz geograficzny, w którym bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy maturalnej Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.

W rywalizacji gimnazjalistów zwyciężyła Kamila Uchańska z Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim, drugie miejsce zajęła Aleksandra Pyła z Gimnazjum w Niedźwiadzie a trzecie Miłosz Gołębiowski z Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim. Zwyciężyli najlepsi, ale trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i dobrym przygotowaniem merytorycznym oraz umiejętnością prezentowania własnych prac. Dyplomy i nagrody wręczał Dyrektor Zespołu Szkół – p. Krzysztof Wąsala wraz z panią Jolantą Skibą, występującą w imieniu Starosty Lubartowskiego.

 

ZS Ostrów Lubelski

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie