Erasmus+ w ZS nr 2 w Lubartowie PDF Drukuj
Piątek, 31 Marzec 2017 10:21

Tydzień czasu trwała w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie wizyta uczniów i nauczycieli z sześciu krajów z całej Europy. Międzynarodowa wymiana odbywała się w ramach programu Erasmus+.

Młodzi uczestnicy partnerskiego projektu pn. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w czasie pobytu w Polsce odbyli cykl warsztatów, których tematem przewodnim była ich literatura narodowa, ze szczególnym uwzględnieniem legend i mitów narodowych. Uczniowie zapoznali się również z historią Lubartowa, biorąc udział w grze miejskiej pt. ”Lubartów żydowski”. Nauczyciele natomiast, uczestniczyli w warsztatach metodycznych. Szkolenia dotyczyły dostosowania metod nauczania do możliwości poznawczych uczniów, oceniania czytania oraz problemu akulturacji. W zorganizowanych warsztatach udział brali również nauczyciele z RCEZ w Lubartowie oraz Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim.

Wizyta w naszym kraju nie mogła pomijać aspektów turystycznych. Nasi goście mieli możliwość zwiedzania Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Warszawy (wizyta w Bibliotece Narodowej oraz spacer po Starym Mieście szlakiem legend warszawskich) oraz Lublina.

M. Frydrych