Wybory Samorządowe 2014

"Koncert dla Małego Księcia" PDF Drukuj
Piątek, 14 Kwiecień 2017 10:25

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie nie zastanawiają się długo, jeśli mają możliwość pomocy innym. 12 kwietnia br., w szkole odbył się "Koncert dla Małego Księcia", czyli specjalny koncert charytatywny, w trakcie którego zbierane były pieniądze dla podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Pomysł zorganizowania koncertu pojawił się wraz z decyzją o przystąpieniu szkoły do akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Poszukiwania utalentowanych uczniów ZS2, którzy chcieliby wystąpić podczas takiego wydarzenia, nie trwały długo. Wolontariusze, pod opieką pań Joanny Góźdź i Małgorzaty Mazurek- Filip, zajęli się każdym szczegółem.

Po co to wszystko? Bo przecież nie po to, by nie pójść na lekcje, nie po to, by pokazać jak zdolnych uczniów ma szkoła (a trzeba podkreślić, że talent mają ogromny). Całe to zamieszanie spowodowała drobna iskierka chęci pomocy, która w społeczności ZS2 wywołała ogromny zapał do działania.

Razem (bo jednak trzeba pamiętać, że jeden wolontariusz, czy wykonawca, nie zdziała zbyt wiele) udało się zebrać ponad 1500 zł. Ogromne podziękowania należą się wszystkim artystom i wolontariuszom, ale też rodzicom, którzy finansowo wsparli działania. Podziękowania należą się również dyrekcji szkoły, która zawsze wspiera wszelkie pomysły szkolnego wolontariatu.

W trakcie koncertu usłyszeć można było nie tylko znane utwory polskich i zagranicznych wykonawców. Na scenie ZS2 miały tego dnia premiery piosenek, które samodzielnie stworzyli uczniowie szkoły. Koncert zaowocował nie tylko zebraną sporą sumą pieniędzy. Pokazał społeczności uczniowskiej, jak ważna jest praca wolontariusza, jak ważne są działania Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia.

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie! Na koniec warto zapamiętać krótki cytat z książki pt. „Mały Książę”:

„Dla całego świata możesz być nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem.”

Iwona Derecka [ZS2]