Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

„Chopin” szeroko otwiera swoje drzwi PDF Drukuj
Czwartek, 20 Kwiecień 2017 13:50

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki kończyły tak znane postaci jak dziennikarze sportowi Rafał Patyra i Paweł Wilkowicz, czy wielokrotna mistrzyni świata w taekwon-do Ilona Działa. We wtorek (25 kwietnia) szkoła przy ul. Chopina po raz kolejny otworzy swoje drzwi i zaprasza nastolatków, którzy chcą w niej spędzić najbliższe lata swojego życia. Dla uczniów przygotowano dwa wejścia – o godz. 9.00 i 15.00.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin. Młodzież będzie miała okazję zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną, a także zobaczyć jak funkcjonuje szkoła. Tradycyjnie już nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy. Siłą naszej szkoły, oprócz świetnej kadry nauczycielskiej, jest przyjacielska atmosfera. Problemy uczniów są nam bardzo bliskie i każdy z nich jest traktowany jak członek rodziny. Cieszymy się ich każdym, nawet najmniejszym, sukcesem – mówi Anna Wójtowicz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki.

Popularny „Chopin” przygotował na przyszły rok szkolny bardzo ciekawą ofertę. Oprócz tradycyjnych klas takich jak m.in. matematyczno-fizyczna czy biologiczno-chemiczna pojawiły się również nowości, a wśród nich klasa humanistyczno-psychologiczna oraz matematyczno- ekonomiczna. Nie wolno również zapominać o Technikum Zawodowym nr 2, które kształci młodzież w zawodzie technik informatyk. Ta placówka od lat osiąga znakomite rezultaty w egzaminach zewnętrznych, a w ostatnim rankingu „Perspektywy” uplasowała się na drugim miejscu w województwie lubelskim.

- Nasza oferta stara się odpowiadać na zapotrzebowania rynku pracy. Nasi absolwenci kontynuują swoje kariery na prestiżowych uczelniach, a później zdobywają pracę w naprawdę renomowanych firmach. Ich droga jednak zaczyna się właśnie przy ul. Chopina, gdzie zdobywają wiedzę przydatną nie tylko na egzaminie maturalnym, ale również w codziennym życiu – dodaje Anna Wójtowicz.

Szczegółowo z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki można zapoznać się na stronie internetowej www.zs2.lubartow.pl.

 Kamil Kozioł [ZS2]

Znani absolwenci ZS nr 2

W gronie osób, które ukończyły Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie nie brakuje znanych osób. Część z nich, tak jak Rafał Patyra czy Paweł Wilkowicz, to wzięci dziennikarze prasowi i telewizyjni. Są również znani aktorzy, a wśród nich występująca w „Na dobre i na złe” Iwona Sitkowska czy grająca w „Barwach Szczęścia” Monika Łabędź. Warto również wspomnieć o wielu sportowcach, jak chociażby Ilonie Dziale czy Anicie Pasek-Suska. Wśród absolwentów jest również Mirosław Granat, w przeszłości sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie