„Chopin” szeroko otwiera swoje drzwi PDF Drukuj
Czwartek, 20 Kwiecień 2017 13:50

Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki kończyły tak znane postaci jak dziennikarze sportowi Rafał Patyra i Paweł Wilkowicz, czy wielokrotna mistrzyni świata w taekwon-do Ilona Działa. We wtorek (25 kwietnia) szkoła przy ul. Chopina po raz kolejny otworzy swoje drzwi i zaprasza nastolatków, którzy chcą w niej spędzić najbliższe lata swojego życia. Dla uczniów przygotowano dwa wejścia – o godz. 9.00 i 15.00.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin. Młodzież będzie miała okazję zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną, a także zobaczyć jak funkcjonuje szkoła. Tradycyjnie już nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy. Siłą naszej szkoły, oprócz świetnej kadry nauczycielskiej, jest przyjacielska atmosfera. Problemy uczniów są nam bardzo bliskie i każdy z nich jest traktowany jak członek rodziny. Cieszymy się ich każdym, nawet najmniejszym, sukcesem – mówi Anna Wójtowicz, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki.

Popularny „Chopin” przygotował na przyszły rok szkolny bardzo ciekawą ofertę. Oprócz tradycyjnych klas takich jak m.in. matematyczno-fizyczna czy biologiczno-chemiczna pojawiły się również nowości, a wśród nich klasa humanistyczno-psychologiczna oraz matematyczno- ekonomiczna. Nie wolno również zapominać o Technikum Zawodowym nr 2, które kształci młodzież w zawodzie technik informatyk. Ta placówka od lat osiąga znakomite rezultaty w egzaminach zewnętrznych, a w ostatnim rankingu „Perspektywy” uplasowała się na drugim miejscu w województwie lubelskim.

- Nasza oferta stara się odpowiadać na zapotrzebowania rynku pracy. Nasi absolwenci kontynuują swoje kariery na prestiżowych uczelniach, a później zdobywają pracę w naprawdę renomowanych firmach. Ich droga jednak zaczyna się właśnie przy ul. Chopina, gdzie zdobywają wiedzę przydatną nie tylko na egzaminie maturalnym, ale również w codziennym życiu – dodaje Anna Wójtowicz.

Szczegółowo z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki można zapoznać się na stronie internetowej www.zs2.lubartow.pl.

Kamil Kozioł [ZS2]

Znani absolwenci ZS nr 2

W gronie osób, które ukończyły Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie nie brakuje znanych osób. Część z nich, tak jak Rafał Patyra czy Paweł Wilkowicz, to wzięci dziennikarze prasowi i telewizyjni. Są również znani aktorzy, a wśród nich występująca w „Na dobre i na złe” Iwona Sitkowska czy grająca w „Barwach Szczęścia” Monika Łabędź. Warto również wspomnieć o wielu sportowcach, jak chociażby Ilonie Dziale czy Anicie Pasek-Suska. Wśród absolwentów jest również Mirosław Granat, w przeszłości sędzia Trybunału Konstytucyjnego.