Sukcesy uczniów RCEZ w XI międzyszkolnym konkursie zawodowym „Rok przed dyplomem” PDF Drukuj
Czwartek, 18 Maj 2017 10:51

Dnia 12 maja br. uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wzięli udział w XI międzyszkolnym konkursie zawodowym „Rok przed dyplomem” organizowanym przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie oraz doradców metodycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych miasta Lublin. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

W etapie regionalnym sprawdzało swoją wiedzę i umiejętności 211 uczniów z 22 szkół technicznych województwa lubelskiego w 22 kwalifikacjach zawodowych.

Uczniowie RCEZ reprezentowali szkołę w 3 kwalifikacjach:

- w kwalifikacji A.18 (prowadzenie sprzedaży) - Natalia Gładosz, Katarzyna Tkaczyk oraz Magdalena Włoszek z klasy trzeciej technikum handlowego,
- w kwalifikacji A.36 (prowadzenie rachunkowości) – Marcin Kabaciński, Paulina Kozieł i Alessandra Skubisz z klasy trzeciej technikum ekonomicznego,
- w kwalifikacji B.33 (organizacja i kontrolowanie robót budowlanych) - Patryk Król, Arkadiusz Urban i Kamil Zdunek
z klasy trzeciej technikum budowlanego.

W części oficjalnej konkursu uczniowie wysłuchali referatów na temat certyfikacji umiejętności informatycznych
i zawodowych: „Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych”, Polskie Towarzystwo Informatyczne, „Vocational Competence Certificate” – Fundacja VCC.

Podczas konkursu uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań obejmujących wiadomości
i umiejętności z danej kwalifikacji.
Bardzo dobrze poradziły sobie uczennice z klasy 3 TH w zakresie kwalifikacji A.18. Magdalena Włoszek zajęła II miejsce, a Natalia Gładosz miejsce III. Alessandra Skubisz z klasy 3 TEk oraz Kamil Zdunek z klasy 3 TB otrzymali wyróżnienia. Finaliści i laureaci otrzymają dyplomy na konferencji podsumowującej wyniki konkursu w dniu 25 maja 2017r. Opiekunami uczniów w konkursie były nauczycielki przedmiotów zawodowych RCEZ: Jadwiga Gębal, Justyna Włosek i Marzena Nowak.

Marzena Nowak [RCEZ]