I miejsce w konkursie historycznym dla abiturienta Technikum Zawodowego RCEZ w Lubartowie PDF Drukuj
Wtorek, 30 Maj 2017 12:22

Eryk Symbor tegoroczny absolwent Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie zajął I miejsce w IV Edycji Konkursu pt: "Kresowe portrety".

Organizatorem Konkursu jest Muzeum Niepodległości w Warszawie
a patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. Konkurs historyczny obejmuje swoją tematyką losy polskich rodzin na Kresach Wschodnich i skierowany jest do młodzieży uczącej się w kraju i za granicą. Celem konkursu jest przybliżenie
i udokumentowanie życia osób związanych z przedwojennymi Kresami Wschodnimi Rzeczypospolitej. Zadaniem uczestnika konkursu było przygotowanie pracy literackiej opisującej historię rodziny kresowej
z uwzględnieniem informacji genealogicznych, biografii danej rodziny lub konkretnych osób wraz ze zdjęciami pamiątek rodzinnych i kopii dokumentów. Jury konkursowe, w skład którego weszli badacze tematyki kresowej i pracownicy Muzeum Niepodległości biorąc pod uwagę, zarówno kryteria merytoryczne, jak i wizualne najwyżej ocenili pracę literacką napisaną przez Eryka Symbora ucznia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

Opiekunem ucznia w konkursie była pani Dorota Bułgajewska- Muzyka.

RCEZ Lubartów