Wybory Samorządowe 2014

Finał VI edycji „Polubić matematykę” PDF Drukuj
Czwartek, 01 Czerwiec 2017 15:15

Finał VI edycji konkursu powiatowego „Polubić matematykę” już za nami. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubartowskiego. Organizowany jest przez nauczycieli matematyki z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych, kształtowanie nawyków rozwiązywania zadań matematycznych, wprowadzenie uczestników konkursu w atmosferę matematycznej rywalizacji oraz promocja szkół i uczniów biorących udział w konkursie. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Starosty Lubartowskiego. Do konkursu przystąpiły reprezentacje z czterech szkół: Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Stępnia w Kocku, Zespół Szkół z Ostrowa Lubelskiego, Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

Konkursowa rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo, iż nikomu nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów, to organizatorzy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni ogromną wiedzą uczestników. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Kazimierz Demucha (Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie). Nagrody i dyplomy wręczył kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie Krzysztof Krupa.

Organizatorzy (Katarzyna Marciniak, Luiza Matyjaszczyk, Barbara Zalewska) dziękują wszystkim za udział w konkursie i zapraszają za rok.

RCEZ w Lubartowie