Wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycieli PDF Drukuj
Wpisany przez Wydział Oświaty i Sportu
Wtorek, 29 Sierpień 2017 14:21

29 sierpnia br. dwie nauczycielki zatrudnione w szkołach prowadzonych przez Powiat Lubartowski otrzymały z rąk Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły akty nadania stopnia awansu zawodowego. Wręczając dokumenty Starosta pogratulował pedagogom awansu i życzył dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz życiu osobistym.

Wraz ze Starostą gratulacje mianowanym nauczycielom złożyli również Członkowie Zarządu Powiatu w Lubartowie, Przewodniczący Rady Powiatu w Lubartowie Henryk Zdunek, Sekretarz Powiatu Gabriela Wyszyńska oraz Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Krzysztof Krupa.

Nauczyciel mianowany to kolejny stopień awansu w karierze zawodowej pedagogów. Warunkiem jego uzyskania jest odbycie stażu trwającego 2 lata i 9 miesięcy, uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego oraz pozytywne zdanie egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Zarząd Powiatu w Lubartowie.

Awans otrzymały: Joanna Lipska - nauczyciel języka polskiego w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie oraz Edyta Ewa Petryszak - nauczyciel fizyki w Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim.

Akty nadania są dokumentami świadczącymi o poszerzaniu i pogłębianiu przez nauczycieli wiedzy i umiejętności zawodowych oraz otwierającymi drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu nauczyciela dyplomowanego.