Rozpoczęcie roku kulturalnego w PMDK PDF Drukuj
Piątek, 22 Wrzesień 2017 09:55

20 września po raz pierwszy w tym roku szkolnym i kulturalnym zapełniła się scena Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie.

Na inauguracji roku wystąpiły zespoły taneczne Sprind Dance i Free Streps, pracujące pod kierunkiem pani Jolanty Grabowskiej. Po młodych tancerzach przyszła kolej na wokalistki. Młodsze pokolenia śpiewających reprezentowała
Ala Karwowska, Amelka Symbor, Hania Wierzchoń i Weronika Poznańska, starsze – Martyna Bronisz (opiekun: Grażyna Grymuza). Dziewczęta, mimo młodego wieku, są laureatkami nagród w poważnych konkursach, koncert był zatem świetną okazją okazja dla dzieci rozpoczynających przygodę z placówką, aby zobaczyć bardziej doświadczonych kolegów na scenie oraz efekty wieloletniej pracy wychowanków PMDK.

W PMDK liczą się nie tylko osiągnięcia i umiejętności, ale także wychowanie młodych ludzi. Jednym z wyzwań, które nauczyciele PMDK zaproponowali swoim podopiecznym, jest udział w akcji „Licytacje dla Bianki”. 12 młodych artystów
z pracowni plastycznej, pod okiem pani Izabelli Dybały i Edyty Weremczuk zrealizowało prace plastyczne na aukcję dla ciężko chorej dziewczynki. Już niedługo pod adresem "Licytacje dla Bianki" na portalu Facebook będzie można wylicytować dzieła Oliwii Cyranek, Natalii Gębal, Aleksandry Florek, Nataszy Gawrysiak, Bartosza Roli, Kingi Zbiciak, Kornelii Kwaśnej, Agnieszki Wróbel, Karoliny Bronisz, Dominiki Woch, Sylwii Komar, Zuzi Rudzińskiej. Organizatorzy zbiórki postanowili podziękować młodzieży za ich pomoc: podczas inauguracyjnego koncertu pani Małgorzata Kanar – reprezentantka akcji „Licytacje dl Bianki” – wręczyła specjalnie przygotowane podziękowania.

Urszula Bednarczyk PIK PMDK