Liczne sukcesy młodego kolarza z naszego powiatu! PDF Drukuj
Czwartek, 05 Październik 2017 13:41

Filip Maciejuk to młody kolarz z ogromnymi osiągnięciami. We wrześniu tego roku wspaniały sukces w Bergen (Norwegia) osiągnął zdobywając brązowy medal mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas w gronie juniorów. To największy sukces dla Polski w kolarstwie w tej kategorii wiekowej od wielu lat.

Filip jest mieszkańcem naszego powiatu, pochodzi z miejscowości Wielkie w gminie Abramów. 18-letni sportowiec treningi rozpoczął 5 lat temu w KS Pogoń Mostostal Puławy. Obecnie jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego
w Kolarstwie w Żyrardowie. Sezon, który dobiega już końca był dla Filipa bardzo udany, wygrał jeden z najważniejszych wyścigów kolarskich juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza, brał udział w wielu ważnych wyścigach zagranicznych
w kategorii UCI, gdyż należy do Kadry Polski Juniorów.

W tym roku dwukrotnie zajmował trzynaste miejsce w północnych klasykach (Gent-Wevelgem i Guido Reybrouck Classic), świetne 5. miejsce w klasyfikacji generalnej zaliczanego do Pucharu Świata juniorów wyścigu Trofeo Karlsberg, trzecie miejsce w czasówce wyścigu Grand Prix Rϋebliand. Ponadto uczestniczył w wyścigu Piekło Północy Paryż – Roubaix, w GP General Patton w Luxemburgu, Mistrzostwach Europy w Danii, gdzie zajął 7 miejsce w jeździe indywidualnej na czas.

Wiele sukcesów osiągnął na arenie krajowej, gdzie jest niewątpliwie liderem w swojej kategorii wiekowej.

OIS / IRE