Powiatowy etap Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym PDF Drukuj
Środa, 11 Październik 2017 08:35

Od czterech lat uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu lubartowskiego rywalizują w Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Jej celem jest poszerzanie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Organizowana jest ona na trzech szczeblach tj. szkolnym, powiatowym i finałowym - regionalnym. W tym roku w Olimpiadzie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego i włodawskiego.

Zakres zagadnień, z którymi muszą zmierzyć się uczestnicy obejmuje m.in. koncepcje osobowości, komunikację międzyludzką, choroby i zaburzenia psychiczne, stres, cele i formy psychoterapii oraz pomoc psychologiczną.

W etapie powiatowym, który odbył się we wtorek 10 października, najlepszy wynik osiągnęła Wiktoria Pacek.
Drugie miejsce zajęła Magdalena Skrzypiec, zaś trzecie Karolina Grzelczak. Wszystkie laureatki są uczennicami II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie. Zwycięzcy nagrodzeni zostali atrakcyjnymi nagrodami, wśród których były smartphone, słuchawki bluetooth i głośnik przenośny ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

Laureatki etapu powiatowego reprezentować będą nasz powiat w finale regionalnym, który odbędzie się 19 października w Dęblinie.

Tekst: J. Piekarczyk [SPO]
Foto: A. Lazor [IRE]