Rysunki Bartosza Roli i Hanny Świderskiej na kartach pocztowych PDF Drukuj
Poniedziałek, 16 Październik 2017 08:59

Wielkim sukcesem zakończył się udział wychowanków Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem „Dzik” w Łęcznej. Prace Bartosza Roli (16 lat) i Hanny Świderskiej (9 lat) zostały wydane w formie kartek pocztowych, które miejmy nadzieję – rozesłane zostaną wkrótce w różne zakątki Polski.

Być może trafią także do mieszkańców naszego powiatu. To jedna z gratyfikacji za ciężką pracę młodych artystów, którzy od kilku lat wytrwale rozwijają swój talent na zajęciach plastycznych prowadzonych pod kierunkiem pani Izabelli Dybały w pracowni PMDK. Lubartowscy laureaci konkursu zorganizowanego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA wyłonieni zostali przez Jury XIII Międzynarodowego Pleneru Artystycznego Łęczna 2017, w skład którego wchodzą artyści z Węgier, Ukrainy, Białorusi i Litwy. Z ponad sześciuset nadesłanych prac, I nagrodę w kategorii do lat 18 zdobył Bartosz Rola. Wyróżnieniem za pracę w kategorii do lat 10 nagrodzona została Hanna Świderska. W dniu 4 października 2017 r. podczas finału konkursu cenne nagrody rzeczowe uznanych marek z branży plastycznej wręczyli: Burmistrz Łęcznej Pan Teodor Kosiarski, Sekretarz Starostwa Powiatu Łęczyńskiego Pan Kazimierz Radko oraz Dyrektor Centrum Kultury w Łęcznej Pan Eugeniusz Misiewicz. Miłym akcentem spotkania był również wywiad udzielony przez Bartosza Rolę dziennikarzowi Łęcznej. Możliwość opowiadania o tajnikach sztuki i własnej drodze do sukcesu z pewnością pozwoli rozwinąć skrzydła młodemu twórcy. Tytułowy „Dzik” nadesłanych rysunków to symbol Łęcznej, w której nie po raz pierwszy gościli wychowankowie PMDK uhonorowani ogólnopolskimi nagrodami. W 2015 i 2016 r. zaszczyt ten przypadł Agnieszce Wróbel.

I.D. [PMDK]