Dzień Edukacji Narodowej uczennicy z „Chopina” w towarzystwie Premier RP i Minister Edukacji Narodowej PDF Drukuj
Piątek, 20 Październik 2017 07:31

Dnia 16 października br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji zostały wręczone odznaczenia państwowe, Medale Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrody Ministra Edukacji Narodowej, a 20 nauczycieli zostało wyróżnionych tytułem Honorowego Profesora Oświaty.

Najlepszym uczniom Premier Beata Szydło wręczyła stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Wśród wyróżnionych stypendystów znalazła się uczennica Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki
w Lubartowie Iwona Derecka.

Jest to ogromne wyróżnienie i dostrzeżenie pracy, którą trzeba włożyć w naukę, ale też działanie na wielu płaszczyznach. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia
w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy
wyniki co najmniej dobre.

Odnosząc taki sukces nie można spocząć na laurach. Stypendyści dokładnie wiedzą, że to w dużej mierze od nich zależy ich przyszłość. To oni kreują świat, w którym się znajdą i będą dzielnie pracować dalej.

I. Derecka [ZS2]