Kolejny rok na podium Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym PDF Drukuj
Piątek, 20 Październik 2017 11:58

Pierwsze miejsce na V Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym drugi rok z rzędu dla reprezentantki powiatu lubartowskiego.

Tryumfatorką organizowanej przez powiat rycki olimpiady została Wiktoria Pacek z II Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Firleja II LO.

O miano najlepszego rywalizowali w Dęblinie uczniowie z powiatu bialskiego, łukowskiego, ryckiego, parczewskiego
i lubartowskiego. Głównym celem olimpiady jest poszerzanie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była depresja. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych musieli wykazać się wiedzą z zakresu m.in. sfer prywatności osobistej, stalkingu, fobii społecznych, stresu, psychoterapii, uzależnień od alkoholu, środków odurzających czy Internetu.

Cieszy nas kolejny sukces młodzieży, która wykazała się wiedzą z zakresu psychologii, co rodzi nadzieję, ze łatwiej radzić będzie sobie ze współczesnym światem. A jednocześnie zna jego niebezpieczeństwa i zagrożenia – mówił podczas wręczenia nagród Członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego Radosław Guz.

Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody (zwyciężczyni otrzymała laptop) a gospodarzem kolejnej VI Olimpiady za rok będzie powiat włodawski.

J. Piekarczyk [SPO]