Debata Miast i Regionów Partnerskich i II Forum Cyfryzacji Województwa Lubelskiego PDF Drukuj
Piątek, 27 Październik 2017 07:43

W imieniu Europejskiego Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy” oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie zapraszamy na Debatę Miast i Regionów Partnerskich Województwa Lubelskiego oraz II Forum Cyfryzacji Województwa Lubelskiego. Konferencje odbędą się w terminie 7-8 listopada 2017r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

Założeniem Debaty Miast i Regionów Partnerskich Województwa Lubelskiego jest wzmacnianie i promocja współpracy międzynarodowej między miastami i regionami partnerskimi województwa lubelskiego oraz innymi podmiotami zaangażowanymi we wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Głównymi tematami poruszanymi podczas Debaty będą następujące zagadnienia: Sieciowanie współpracy – inteligentne specjalizacje regionów oraz Współpraca nauki i biznesu – dobre praktyki. Więcej informacji na domeuropy.lubelskie.pl

Na II Forum Cyfryzacji Województwa Lubelskiego zostaną omówione następujące tematy: cyberbezpieczeństwo i e-administracja, wykorzystanie infrastruktury w PO Polska Cyfrowa, budowanie przewagi konkurencyjnej poprzez systemy IT i przemysł 4.0, finansowanie rozwiązań IT i innowacji, inwestycje w sieci szerokopasmowe oraz rozwój mediów cyfrowych. Wykład inauguracyjny na temat perspektyw rozwoju cyfryzacji wygłosi Piotr Pietrzak – Główny Technolog IBM Poland. Więcej informacji na forumcyfryzacji.pl

Niniejsze wydarzenia są częścią Europejskiego Tygodnia Innowacji, czyli środkowo-europejskiego spotkania, które będzie realizowane w dniach 6-10 listopada 2017 roku w Lublinie. W trakcie ETI poruszane będą najważniejsze kwestie gospodarcze i społeczne dotyczące biogospodarki, biotechnologii, energetyki, cyfryzacji i innowacji w medycynie. Odbędzie się również giełda startupów.

Udział w Debacie i Forum Cyfryzacji umożliwi wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy samorządami, partnerami zagranicznymi i ekspertami z regionów partnerskich województwa lubelskiego w zakresie inteligentnych specjalizacji oraz będzie okazją do nawiązania nowych kontaktów i budowania relacji społeczno-gospodarczych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest BEZPŁATNY, wymagana jest jedynie rejestracja na stronie http://etilubelskie.pl/rejestracja.