Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Wystawa XIII Spotkań ze Sztuką „Kolekcje” już otwarta PDF Drukuj
Wtorek, 31 Październik 2017 08:58

27 października w Galerii Międzyziemie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie otwarta została wystawa XIII Spotkań ze Sztuką "Kolekcje" 2017.

 

 

 

 

Zaproszeni przez komisarza wystawy, panią Katarzynę Grabowską, na tegorocznych "Kolekcjach" swoje prace wystawili znakomici artyści - malarze, rzeźbiarze i fotograficy - związani z naszym regionem:  br. Bogdan Augustyniak, Marcin Bronisz, br. Piotr Dolezol, Izabella Dybała, Rafał Eret, Joanna Gielecka, Małgorzata, Gorzelewska-Namiota, Katarzyna Kamianowska, Marek Kwasek, Iwona Malinowska, Edyta Weremczuk, Agnieszka Wójtowicz i młody talent - Agnieszka Wróbel.

Podczas wernisażu pani dyrektor Jolanta Tomasiewicz przybliżyła zgromadzonym historię „Kolekcji”. Pierwsza edycja odbyła się w 2001 r. w Szkole Podstawowej w Nowodworze za sprawą pani Grażyny Bednarczyk, która zorganizowała tam pierwszą wystawę promującą lokalnych artystów. Pomysłodawczyni „Kolekcji” zaproponowała Młodzieżowemu Domowi Kultury w Lubartowie kontynuację Spotkań ze Sztuką i od tej pory odbywają się one właśnie w Galerii PMDK.

Od kilku lat na wystawie, pod hasłem „Młody Talent” pojawiają się także prace utalentowanej młodzieży. W tym roku wraz z dorosłymi artystami zaprezentowała się osiemnastoletnia Agnieszka Wróbel z pracowni plastycznej PMDK. Prace Agnieszki wielokrotnie nagradzane były na konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych, dwukrotnie została także uhonorowana stypendium marszałka województwa lubelskiego.

Każdy wernisaż to także mały koncert: tym razem na scenie zaprezentowały się utalentowane podopieczne pani Grażyny Grymuzy: Edyta Chlebiej, Ola Kukiełka i Martyna Bronisz.

Wystawa będzie czynna do końca roku w godzinach pracy PMDK (7.30 – 21.00).

Wstęp wolny.

 

 

Charakterystyka artystów biorących udział w XIII Spotkaniach ze Sztuką "Kolekcje” 2017

BOGDAN AUGUSTYNIAK OFMCap

Urodzony w Warszawie. Od ponad 30 lat poznaje świat jako kapucyn, od 2015 r. mieszka w lubartowskim klasztorze. Harcerstwo, wędrówki po górach, taternictwo i poznani tam ludzie, skierowali jego zainteresowania ku fotografii. Kolejne doświadczenia - praca w wojskowej jednostce lotniczej, współpraca z Łomżyńskim Teatrem Lalki i Aktora oraz kontakt z warszawskim środowiskiem muzyków jazzowych stały się nowym źródłem inspiracji, których owocem była m.in. wystawa zdjęć koncertowych w galeriach warszawskich.

MARCIN BRONISZ

Od urodzenia związany z Ziemią Lubartowską. Muzyk i nauczyciel gry na gitarze w lubelskich szkołach muzycznych, który swoją przygodę z instrumentem rozpoczął w pracowni muzycznej PMDK w Lubartowie. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi i Gdańsku. W wolnym czasie - fotografik, miłośnik dzikiej przyrody, ornitolog i regionalista. Motto życiowe: "Nigdy nie patrz na nikogo z góry, chyba że pomagasz mu wstać".

PIOTR DOLEZOL OFMCap

Urodził się na Górnym Śląsku. W latach 1993-2001 pracował w Kapucyńskim Instytucie Historycznym w Rzymie. W tym czasie studiował duchowość na Franciszkańskim Uniwersytecie “Antonianum” i uczęszczał na kursy malowania ikon kanonicznych, mozaiki i afresco. Jako ikonograf pracował i malował w kilku krajach europejskich, m.in. Hiszpanii. Kilka lat swojego życia zakonnego i artystycznego spędził w Lubartowie i od tej pory chętnie do niego wraca.

IZABELLA DYBAŁA

Urodzona w 1982 r. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, kierunek: formy użytkowe, specjalność – tkanina artystyczna, Wydziału Artystycznego UMCS (grafika warsztatowa) oraz Wydziału Humanistycznego KUL (historia sztuki) w Lublinie. W 2016 r. obroniła (z wyróżnieniem) doktorat w Katedrze Historii Sztuki Średniowiecznej Polski na KUL. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w PMDK w Lubartowie oraz w szkole.

RAFAŁ ERET

Urodzony w 1970 roku w Lubartowie. Wychowanek Dariusza Dessauera w pracowni plastycznej PMDK. Ukończył Wydział Malarstwa Gerrit Rietveld Academy w Amsterdamie w 2001 r. W Holandii mieszkał i tworzył w okresie od 1993 do 2003 roku. Obecnie mieszka w Lubartowie. Związany z lubelską galerią „Wirydarz”, od 2013 r. cieszy się dużym zainteresowaniem środowiska artystycznego: jego prace trafiają na wystawy w całej Polsce oraz do najlepszych kolekcji krajowych i zagranicznych.

JOANNA GIELECKA

Urodzona w 1972 roku, pochodzi z Puław. Ukończyła studia: pedagogika kulturalno-oświatowa /specjalizacja: plastyka/ na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Siedlcach. Uprawia fotografię.

MAŁGORZATA GORZELEWSKA- NAMIOTA

Urodzona w 1984 r. w Chełmie. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie (grafika warsztatowa) .
W 2014 otrzymała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, dyscyplinie artystycznej – sztuki piękne. Zatrudniona na Wydziale Artystycznym UMCS na stanowisku adiunkta w Zakładzie Intermediów i Rysunku.

KATARZYNA KAMIANOWSKA

Tegoroczna absolwentka kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych I stopnia w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dotychczas uczestniczyła w dziewięciu wystawach zbiorowych oraz trzech indywidualnych, obejmujących trzy dyscypliny sztuki: malarstwo, rysunek i rzeźbę.

MAREK KWASEK

Urodzony w 1977 r. w Lubartowie. Maluje farbami olejnymi i akrylowymi na płótnie, zajmuje się także grafiką komputerową. Inspiruje go człowiek, jego psychika, otaczający go świat oraz tajemnice wszechświata. Jego obrazy posiadają rozbudowaną symbolikę, a przez oniryczny klimat i światło przywodzą na myśl dzieła surrealistów.

IWONA MALINOWSKA

Urodzona w 1966 r. w Wałbrzychu, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K Norwida w Lublinie.
Od 15 lat pracuje jako plastyk w Fundacji Teatroterapia Lubelska, a malarstwo traktuje jako swoją ogromną pasję.

EDYTA WEREMCZUK

Urodzona w 1973 r. absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Stelmasika. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w PMDK w Lubartowie, prowadzi także własną pracownię artystyczną. Zajmuje się głównie malarstwem, a od kilku lat - także pisaniem ikon tradycyjnymi metodami.

AGNIESZKA WÓJTOWICZ

Urodzona w Zamościu. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, kierunek: formy użytkowe, specjalność: tkanina artystyczna oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie - edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Członkini ZPAP. Zajmuje się twórczo różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową i fotografią.

AGNIESZKA WRÓBEL

Urodzona w 1999 r. w Lubartowie. Od najmłodszych lat pasjonuje się twórczością plastyczną, z której bezustannie czerpie ogromną radość. Rysunkiem zainteresowała się na poważnie w szkole gimnazjalnej. Od 2014 r. poszerza swoje umiejętności na zajęciach malarstwa oraz grafiki w PMDK w Lubartowie. Jej ulubione techniki to rysunek węglem i pastelą. Dominuje w nich motyw człowieka i jego emocje. Prace Agnieszki wielokrotnie nagradzane były na konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych, dwukrotnie została także uhonorowana stypendium marszałka województwa lubelskiego.

 


PMDK w Lubartowie

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie