Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Zapraszamy na XVIII Witrynę Teatralną PDF Drukuj
Wtorek, 14 Listopad 2017 12:21

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza młodzież i dorosłych do obejrzenia trzech znakomitych spektakli teatrów młodzieżowych na XVIII Witrynie Teatralnej. Największa impreza teatralna PMDK odbędzie się w niedzielę 19 listopada 2017 r. o godz. 16.00. w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie przy ul. Chopina 6.

 

 

 

 

 

 

 

Wystąpią trzy zespoły teatralne: Teatr Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Teatr Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie oraz reprezentanci PMDK w Lubartowie – Teatr 5 Złotych. Oprócz spektakli widzowie będą mogli cieszyć się dodatkowymi wrażeniami, które w przerwach zapewnią wychowankowie PMDK. Będzie można m.in. obejrzeć i ocenić w plebiscycie plakaty teatralne przygotowane przez dzieci i młodzież, z etiudą teatralną wystąpi zespół taneczny Dance Feet, a na koniec pracownia muzyczna i Teatr Bęc zaprezentuje pewną niespodziankę…

Wstęp wolny!

 

SPEKTAKLE:

„My. Po prostu.”

TEATR 5 ZŁOTYCH

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie

Spektakl "My. Po prostu." to próba ukazania codziennych sytuacji komunikacyjnych widzianych w soczewce dorosłych i młodych. Ci ostatni stawiają fundamentalne dla nich pytania - z jednej strony - czy chcesz mnie poznać? - A z drugiej - czy dasz się poznać? Bohaterowie idą jeszcze o krok dalej i z czwartej ściany teatru czynią zwierciadło, w którym widz może się przejrzeć, odnaleźć w świecie młodych bądź dorosłych. Scenariusz spektaklu powstał w oparciu o rzeczywiste doświadczenia aktorów.

 

scenariusz:

zespół, Małgorzata Adamczyk

reżyseria:

Małgorzata Adamczyk

muzyka:

fragm. utworów Connie Francis.

obsada:

Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Magda Mleczko, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Bartłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch.

czas trwania: 25 min.

 

TEATR 5 ZŁOTYCH, choć pracuje ze sobą dopiero dwa lata, to na swoim koncie ma już wyróżnienie w wojewódzkim konkursie Inscenizacje 2016, oraz II nagrodę w 40. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych. Zespół pracuje na tekstach autorskich, w swoich spektaklach stara się stawiać pytania istotne dla nich samych.

 

„Klosz-art, czyli pochwała muchy”

TEATR SATYRY ZIELONA MRÓWA

Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie

Spektakl „Klosz-art, czyli pochwała muchy” to właściwie pieśń pochwalna na cześć… muchy. Czyż można znaleźć coś bardziej niestosownego do uwielbienia i pochwały? …
A jednak nie o samo uwielbienie much chodziło. Tekst posłużył autorowi m.in. do „wsadzenia szpili” Platonowi za to, że ten w wywodzie o nieśmiertelności pominął jakże ważną MUCHĘ. Jednak sam spektakl nie podejmuje wspomnianych filozoficznych tematów, nie należy doszukiwać się w nim drugiego dna. Aktorzy traktują tekst Lukiana jako zabawę, żart, humoreskę, zaprawiony może nieco czarnym humorem.

 

obsada:

Alicja Gromuł, Patryk Zabielski, Przemysław Stefaniak – głos

zespół muzyczny:

Aleksandra Szczepkowska

Mikołaj Zieńczuk - saksofon

obsługa techniczna - światło, nagłośnienie, inne:

Wiktor Staszewski, Przemysław Stefaniak;

muzyka:

Łukasz Osiecki, Adam Lipiński, Patryk Zabielski,

scenografia i kostiumy:

Magdalena Burek, Nikodem Nowak

scenariusz:

Zespół ZM na podstawie tekstu Lukiana z Samosat w tłumaczeniu Michała Konstantego Boguckiego ; w scenariuszu, wykorzystano dwa wiersze współczesne „Na mym oknie siadła mucha” - autorzy nieznani

reżyseria:

Robert Kaczorowski i Zespół ZM                     

opiekunowie teatru:

Robert Kaczorowski, Katarzyna Andruszczyszyn, Marek Zdolski

czas trwania: 30 min.

 

TEATR SATYRY ZIELONA MRÓWA powstał we wrześniu 2007 r. Zespół tworzą wychowankowie Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie, zebrani i prowadzeni przez osobnika znanego w pewnych kręgach jako Zielona Kaczka.

A na poważnie: Zielona Mrówa ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Chociażby za spektakl „Klosz-Art” (premiera: 21 czerwca 2017 r. ) zespół został uhonorowany nagrodą na I Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów dRoBNY w Jarosławiu, a z IV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” w Bielsku Podlaskim wrócił aż z dwiema nagrodami – za Najlepszy Spektakl oraz z nagrodą dla Najlepszej Aktorki Festiwalu dla Alicji Gromuł. Zespół powtórzył swój sukces na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych „IGŁA” w Ostrołęce, zdobywając główną nagrodę – „Złotą igłę”.

 

 

„Terapia”

TEATR PANOPTICUM

Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

Spektakl zrealizowany w formie teatralnej humoreski, dotyka najbardziej ludzkiego i zarazem absurdalnego problemu jakim jest natura śmierci – opowiedziany z dużym dystansem do podjętego tematu.

Zabawna historia widziana jest z perspektywy grupy pacjentów zakładu psychiatrycznego, a motyw śmierci pojawia się jako satyryczno – groteskowy flirt z nieoczekiwanym Przybyszem. Zaskakujące, śmieszne, irracjonalne sytuacje przeradzają się powoli w refleksyjną zadumę i powrót teatralnych bohaterów do normalności jako rezultat „nietypowej terapii” .

Scenariusz spektaklu oparty został o utwór Kamrona Klitgaarda „Cheating Death”, wykorzystano także fragmenty średniowiecznego utworu „Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”, tekst Agnieszki Osieckiej „Dance Macabre” oraz teksty własne.

reżyseria:

Mieczysław Wojtas

muzyka i przygotowanie wokalne:

Piotr Tesarowicz

obsada:

Paulina Iwan, Emil Janczak, Marcin Lisowski, Wiktor Palak, Jakub Wyszomirski, Oskar Rybaczek, Paweł Stelmach.

Chór Czarnych Przybyszów: Maja Kalbarczyk, Rozalia Sawa, Michalina Puła, Grzegorz Popiołek

czas trwania: 35 min

 

TEATR PANOPTICUM Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie swoją działalność artystyczną i edukacyjną prowadzi od 1985 r. Skupia głównie młodzież licealną, ale także gimnazjalną i studencką. Setki młodych pasjonatów zdobywało tu swoje pierwsze doświadczenia teatralne i poznawało warsztat sceniczny. Wielu z nich zostało zawodowymi aktorami i reżyserami znanymi z telewizyjnego ekranu, filmu oraz polskich scen teatralnych. Niektórzy robią kariery zagraniczne, toteż nie bez powodu Panopticum bywa nazywane „kuźnią młodych talentów”.

Teatr jest laureatem wielu ważnych krajowych i międzynarodowych nagród, wielokrotnie występował w Niemczech i Finlandii, uczestniczył w międzynarodowych projektach teatralnych w Londynie i Ankarze. O Panopticum powstało kilka reportaży telewizyjnych. TVP1 zarejestrowała i wyemitowała dwa nagrodzone spektakle i zrealizowała film dokumentalny Szef, którego bohaterem jest założyciel, kierownik artystyczny i opiekun zespołu nieprzerwanie już od 32 lat. Z teatrem od 9 lat współpracuje Piotr Tesarowicz, twórca muzyki i aranżacji wokalnych do niemal wszystkich spektakli teatralnych Panopticum.

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie