„Witryna Teatralna” pełna doznań artystycznych PDF Drukuj
Środa, 22 Listopad 2017 10:37

W niedzielę 19 listopada, na XVIII już Witrynie Teatralnej swój repertuar zaprezentowały trzy teatry młodzieżowe.

Na zaproszenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie, zgromadzona w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie publiczność miała okazję obejrzeć spektakle: „Terapia” Teatru Panopticum z MDK „Pod Akacją” w Lublinie, „Klosz-Art” Teatru Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie oraz reprezentantów PMDK – Teatru Pięć Złotych w przedstawieniu „My. Po prostu.” Choć każdy z występujących teatrów to laureat ważnego festiwalu teatralnego, a „Witryna” to przegląd niekonkursowy, nie chodziło tu o rywalizację, ale o integrację młodych aktorów i miłośników teatru, wymianę doświadczeń, rozszerzenie horyzontów i przyjemność przeżywania piękna teatru i jego atmosfery, którą tworzą nie tylko spektakle, ale cała społeczność wychowanków PMDK, zaangażowana w oprawę „Witryny”. W tym roku na scenie w krótkich prezentacjach pojawiło się kilka grup działających w placówce. Otwarcie imprezy zagospodarowała grupa taneczna Dance Feet (opiekun: Jolanta Grabowska), a wystawę i plebiscyt na plakat teatralny przygotowała pracownia plastyczna pod opieką Edyty Weremczuk, Izabelli Dybały i Katarzyny Grabowskiej.
W głosowaniu publiczności największe uznanie zyskał plakat autorstwa Oli Florek. Z kolei Teatr Trupa z polotem przygotował etiudy dedykowane występującym grupom teatralnym, a wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki - podopieczni pani Grażyny Grymuzy - we współpracy z Teatrem Bęc (opiekun: Urszula Bednarczyk), przygotowali oprawę muzyczną wydarzenia, którego motywem przewodnim była piosenka „Deus ex machina”. Każdy z uczestników „Witryny” uhonorowany został piękną statuetką wykonaną przez p. Edytę Weremczuk oraz okolicznościowymi upominkami, wręczanymi przez gościa Witryny – pana Grzegorza Poznańskiego - Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Lubartowie.

Tekst: U. Bendarczyk PIK PMDK w Lubartowie
Foto: W. Urban Grupa Reporterska PMDK