Zmarł Edward Woliński PDF Drukuj
Czwartek, 23 Listopad 2017 13:33

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci
śp. Edwarda Wolińskiego

Lekarza medycyny

Radnego Rady Powiatu w Lubartowie

I kadencji 1998 - 2002

III kadencji 2006 - 2010

IV kadencji 2010 - 2014

Odszedł od nas zasłużony człowiek, który całe życie był związany z Ziemią Lubartowską i który przez wiele lat z dużym oddaniem poświęcał się pracy na rzecz naszego powiatu i jego mieszkańców.

Edward Woliński urodził się 20 sierpnia 1942 roku w Lubartowie.

Pracę zawodową na rzecz lubartowskiej służby zdrowia rozpoczął w 1976 roku i prawie do ostatnich dni życia, leczył pacjentów. Był lekarzem w Poradni Dermatologicznej i Oddziale Pomocy Doraźnej lubartowskiego SPZOZ, aż do odejścia na emeryturę. Następnie pracował w lecznictwie otwartym. Uważał, że „zawsze można jeszcze wiele dobrego zrobić dla bardzo wielu ludzi z miasta Lubartowa i z powiatu lubartowskiego”.

W okresie aktywności zawodowej pełnił funkcje Kierownika Lecznictwa Otwartego, Kierownika Pogotowia i Kierownika Przychodni Specjalistycznej w SPZOZ w Lubartowie.

Poza pracą zawodową aktywnie udzielał się w życiu społecznym.

Pełnił szereg funkcji społecznych i honorowych. Od 1970 roku był Przewodniczący Zarządu Miejskiego Społecznego Komitetu Przeciwalkoholowego i członkiem władz wojewódzkich tego stowarzyszenia. Czynnie działał w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym w Lubartowie, którego był prezesem i jednocześnie członkiem Zarządu Wojewódzkiego w Lublinie. Przez wiele lat był członkiem prezydium Lubelskiej Izby Lekarskiej i pracował
w Komisjach Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie. Był również radnym Rady Miasta Lubartów w latach 1990 – 1998. Podejmował wiele inicjatyw, szczególnie w środowisku dzieci i młodzieży. Przez wiele lat był organizatorem czynnego wypoczynku (latem i zimą) dla lekarzy i ich rodzin, jak i innych pracowników służby zdrowia. Posiadane uprawnienia, m.in. organizatora turystyki, sternika jachtowego, instruktora narciarstwa, umożliwiły mu praktyczne prowadzenie wielu form turystyki, rekreacji i sportu. Posiadał liczne odznaczenia resortowe i państwowe, m.in. Zasłużony dla Miasta Lubartowa i Złoty Krzyż Zasługi.

Zawsze powtarzał „Staram się być pomocny każdemu”.

Rodzinie oraz wszystkim bliskim zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia

Rada i Zarząd Powiatu w Lubartowie

oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lubartowie

MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA odprawiona zostanie w sobotę 25 listopada 2017 r.
o godz. 15.00 w Bazylice św. Anny w Lubartowie,

po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.