Piłkarki ręczne z „Chopina” zbierały dla Bianki PDF Drukuj
Piątek, 01 Grudzień 2017 11:37

W środę, 29 listopada rozegrany był XVI Andrzejkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia P. K. Sanguszki w Lubartowie. W trakcie turnieju zorganizowano również akcję charytatywną, podczas której zbierano fundusze na leczenie Bianki Dzięcioł.

W turnieju udział wzięły trzy reprezentacje szkół z terenu powiatu lubartowskiego oraz jedna z miasta Lublina. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły pani Anna Wójtowicz, Starosta Lubartowski pan Fryderyk Puła oraz Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Lubartowie pan Krzysztof Krupa. Zawody miały bardzo dynamiczny przebieg, a na parkiecie trwała zacięta walka o zwycięstwo.

Laur zwycięstwa przypadł reprezentacji gospodarzy – drużynie ZS nr 2 w Lubartowie (op. p. Beata Sajda), kolejne miejsca zajęły: ZS w Kamionce (op. p. Eliza Wiącek), ZSO w Michowie (op. p. Mariusz Morawski) i Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego z Lublina (op. p. Patryk Maliszewski). Turniejowi towarzyszył kiermasz ciast, z którego dochód został przekazany na leczenie Bianki Dzięcioł. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO.

Organizatorem całego przedsięwzięcia była pani Beata Sajda- nauczyciel wychowania fizycznego.

ZS2