V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o AIDS/HIV PDF Drukuj
Wtorek, 05 Grudzień 2017 15:08

1 grudnia – w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS – Bursa Szkolna w Lubartowie gościła uczestników V Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o AIDS/HIV. Głównym celem konkursu, którego współorganizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lubartowie, jest propagowanie rzetelnej wiedzy w zakresie profilaktyki HIV i AIDS oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań zdrowotnych młodzieży. Całokształt wydarzenia, organizowanego już po raz piąty, wpisuje się w szeroko rozumianą profilaktykę prowadzoną systematycznie przez placówki oświatowe.

W roku bieżącym do konkursu zgłosiło się 5 drużyn z placówek z terenu powiatu lubartowskiego oraz dwie z miasta Lublin. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzy dotyczącego tytułowego zagadnienia. Pytania wymagały szczegółowej wiedzy na temat zasad zapobiegania szerzeniu się wirusa HIV oraz ogólnej wiedzy na temat AIDS.

Jury konkursu po podsumowaniu wyników testów wyłoniło trzech zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Bursy Szkolnej nr 5 w Lublinie, drugie przypadło Bursie Szkolnej w Lubartowie, trzecie dla Zespołu Szkół w Kocku. Wyróżnione zostały drużyny: RCEZ w Lubartowie, ZS nr 2 w Lubartowie, Bursa Nr 2 w Lublinie oraz II LO w Lubartowie.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrektora Bursy Szkolnej w Lubartowie oraz Dyrektora SANEPID-u.