Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym PDF Drukuj
Poniedziałek, 11 Grudzień 2017 13:07

Z przyjemnością informujemy, że "Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie został rozstrzygnięty. Adresowany był do uczniów szkół średnich: liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia Powiatu Lubartowskiego, a jego celem było upowszechnianie wiedzy o samorządzie terytorialnym, pogłębienie wiedzy o lokalnym życiu społecznym, szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw obywatelskich oraz popularyzacja Powiatu Lubartowskiego.

25 reprezentantów z pięciu szkół przez 60 minut pisemnie odpowiadało na 50 pytań. I, II i III miejsce komisja konkursowa przyznała na podstawie ilości zdobytych punktów. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, a znajomość ustaw godna podziwu. Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie wręczał Starosta Fryderyk Puła oraz kierownik Wydziału Oświaty i Sportu Krzysztof Krupa. Zwycięzca Dominik Jędruszuk z ZS w Ostrowie Lubelskim otrzymał tablet, drugie miejsce wywalczyła Paulina Brygoła z ZS Nr 2 w Lubartowie nagrodą były słuchawki bezprzewodowe, laureatka trzeciego miejsca Weronika Lis z II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie otrzymała czytnik e - booków. Wyróżnieni uczestnicy otrzymali również książki ufundowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubartowie oraz upominki.

Laureatom serdecznie gratulujemy osiągnięć i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów powiatowych.

Tekst: A. E. Zalewska [PBP]
Foto: A. Lazor [IRE]