Laureaci konkursu Rolnik Lubelszczyzny z naszego powiatu PDF Drukuj
Wtorek, 12 Grudzień 2017 12:05

W czwartek, 7 grudnia poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Rolnik Lubelszczyzny. Konkurs ten jest wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Targów Lublin S.A. oraz Związku Powiatów Polskich.

W roku bieżącym do oceny komisji wpłynęło 31 wniosków w 3 kategoriach: produkcja roślinna, zwierzęca oraz ogrodnictwo. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas trwających w Lublinie Targów Sadowniczych „Best Berries”. Nagrody dla zwycięzców wręczali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, władz powiatowych oraz specjalistów w dziedzinie rolnictwa.

Do grona finalistów konkursu w kategorii ogrodnictwo zakwalifikowani zostali p. Bożena i Sławomir Fiutka, prowadzący gospodarstwo ekologiczne „U Pana Sowa” w miejscowości Brzostówka (gm. Serniki). Prowadzone przez nich gospodarstwo specjalizuje się w ekologicznej uprawie warzyw i owoców. Wszystkie warzywa i owoce posiadają certyfikat zgodności Rolnictwa Ekologicznego. Gospodarstwo Państwa Fiutka należy do Grupy Producentów Rolnych „Brzost-Eko” sp. z o. o. Grupa ta posiada certyfikat na obrót produktami ekologicznymi i jest członkiem klastra Doliny Ekologicznej Żywności. Wspólnie z innymi firmami z naszego regionu aktywnie uczestniczy w promowaniu zdrowej żywności ekologicznej. Państwo Fiutka z rolnictwem ekologicznym związani są od 1998 roku. Gospodarstwo „U Pana Sowa” oferuje szeroką gamę warzyw i owoców miękkich, w tym truskawek, malin oraz jagody kamczackie.

Tekst: A. Lazor [IRE]
Foto: UMWL