Premierki – przecierki na scenie PMDK PDF Drukuj
Poniedziałek, 12 Marzec 2018 14:44

8 marca 2018 r. odbyła się pierwsza tym roku impreza „Premierki-przecierki” w PMDK. Dorośli mają swoje premiery, a dzieci „Premierki - przecierki” – cykl prezentacji artystycznych wychowanków PMDK, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na scenie.

Tym razem publiczność mogła obejrzeć prezentacje muzyczne, taneczne i filmowe. Spotkanie rozpoczęła premiera filmowa pracowni Kino Bambino. Film "Podziemne zauroczenie" został zrealizowany przez Igę Ćwiklińską i Marcina Wójtowicza, pod kierunkiem Urszuli Bednarczyk w pracowni Kino Bambino. Autorzy zastosowali technikę animacji poklatkowej. Film to efekt półrocznej pracy, która wymagała od Igi i Marcina wiele cierpliwości i wytrwałości: na każdą sekundę filmu wykonuje się aż 25 fotografii, a każda z nich ma unikalny układ. Dopiero dzięki złożeniu zdjęć w programie montażowym uzyskuje się złudzenie ruchu postaci, więc autorzy filmu muszą mieć dużo wyobraźni, aby zaplanować swoje działania. A dlaczego „Podziemne zauroczenie”? Dlatego, że perypetie bohaterów filmu zaczynają się, jak na dżdżownice przystało, pod ziemią.

Po obejrzeniu filmu i oklaskach dla twórców rozpoczęły się prezentacje muzyczne podopiecznych Anny Kozak. Widzowie mieli okazję podziwiać zarówno młodych instrumentalistów, jak i wokalistów, solistów oraz zespoły. Wystąpili: Zespół „Do kwadratu” (Weronika Poznańska i Nadia Wysocka), Trio instrumentalne - Maja Gziut, Hania Wierzchoń, Justyna Wójtowicz, Zespół Okruszek, Hania Wierzchoń, Ola Grabowska, Chłopięce trio gitarowe - Piotr Puliński, Mikołaj Żołna, Mateusz Olszak, Zespół wokalny „Tryton”, Maja Kisiel i Maja Powałka.

Na koniec wieczoru wystąpiły dwa zespoły taneczne – „Sweet” oraz breakdance’owy „Free Steps”, pracujące pod kierunkiem Jolanty Grabowskiej.

Koncert poprowadziły dziewczęta z Samorządu Wychowanków PMDK – Klaudia Nowokuńska i Karina Szczepaniak. Każdy wykonawca po zejściu ze sceny otrzymał drobny upominek w nagrodę za trud pierwszego występu, przygotowane przez Katarzynę Grabowską i Urszulę Bednarczyk z Pracowni Inicjatyw Kulturalnych.

Pracownia Kino Bambino istnieje w PMDK od 2003 r. i została stworzona przez instruktorkę Urszulę Bednarczyk jako medialna przestrzeń pracowni teatralnej PMDK. Najczęściej to właśnie grupy teatralne realizują filmy w Kino Bambino, ale najnowszy film „Podziemne zauroczenie” stworzyła grupa wyspecjalizowana w animacji. Film już niedługo będzie można obejrzeć na portalu festiwalu filmów młodzieżowych (życzymy twórcom powodzenia!)

PMDK