Powiatowe eliminacje OTWP rozstrzygnięte PDF Drukuj
Piątek, 23 Marzec 2018 11:45

W dniu 22 marca odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lubartowie oraz Komendę Powiatową PSP w Lubartowie. Do eliminacji szczebla powiatowego w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło łącznie 27 uczestników, którzy zgromadzili się na Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie wraz z opiekunami. Zebranych powitał Fryderyk Puła - Starosta Lubartowski.

Po części pisemnej i etapie ustnym, końcowe wyniki eliminacji w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiały się następująco:
I grupa- Krzysztof Domiński ze Szkoły Podstawowej w Skrobowie, opiekun Robert Romanek;
II grupa- Bartłomiej Pękala z Gimnazjum w Niedźwiadzie, opiekun Agata Utykańska;
III grupa- Jan Ślifirczyk z II LO w Lubartowie, opiekun Sławomir Zdunek.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim opiekunom za świetne przygotowanie uczestników, a zwycięzcom życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 26 kwietnia w Lublinie. Sponsorami tegorocznych nagród byli: Solbet Lubartów S.A., Społem Lubartów Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Komenda Powiatowa PSP
w Lubartowie, Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Nagrody i dyplomy wręczyli Kazimierz Sysiak Wicestarosta Lubartowski oraz Tomasz Podkański Komendant Powiatowy PSP w Lubartowie.

Celem poszczególnych etapów OTWP jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa oraz zapoznanie z historią i tradycjami ruchu strażackiego.

Tekst: A. Trojak [ZKR]
Foto: K. Onyszko [IRE]