O prawie administracyjnym ze Starostą Lubartowskim PDF Drukuj
Wtorek, 27 Marzec 2018 09:28

Młodzież z technikum ekonomicznego z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej postanowiła, lekcje dotyczące prawa administracyjnego odbyć w praktyce. Pod koniec marca odwiedzili Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

Zagadnienia prawa administracyjnego, tuż obok prawa cywilnego i gospodarczego to tylko niektóre elementy, jakie znajdują się w podstawie programowej technikum ekonomicznego. Ta praktyczna wiedza może przydać się uczniom technikum podczas egzaminu zawodowego, który zdawać będą już w czerwcu tego roku. Uczniowie uczą się, jakie są organy administracji samorządowej oraz jakie mają kompetencje, jakie są zasady postępowania administracyjnego czy też kto może być uczestnikiem takiego postępowania. Te i wiele innych kwestii zostało poruszonych przez Fryderyka Pułę, Starostę Lubartowskiego, który spotkał się na lekcji z prawa administracyjnego z młodzieżą RCEZ w Lubartowie. Uczniowie, mieli też okazję odwiedzić starostę w jego gabinecie, gdzie rozmawiali z Kazimierzem Sysiakiem, Wicestarostą Lubartowskim oraz Radosławem Guzem, Członkiem Zarządu Powiatu.

Uczniowie jak radni

Tematy związane z prawem administracyjnym to nie jedyne kwestie, jakie zostały poruszone z młodzieżą podczas spotkania w Starostwie. Ci mogli wcielić się w role radnych powiatowych, gdzie na sali posiedzeń zadawali pytania Staroście odnośnie bieżących działań podejmowanych przez Starostwo Powiatowe. Uczniów najbardziej interesowały inwestycje powiatu w okolicach ich miejsca zamieszkania. Tych było sporo.
Będziemy remontowali m.in drogę w Łucce i szereg innych dróg jak choćby od Skrobowa do Kozłówki - mówił Starosta Fryderyk Puła.
Co ciekawe młodzież zgłaszała swoje propozycje inwestycyjne. Uczniów interesowało też kto może zostać radnym
i jak długo trwa kadencja rady, oraz Zarządu Powiatu.

Tekst: [RCEZ]
Foto: Krzysztof Onyszko [IRE]