Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

O prawie administracyjnym ze Starostą Lubartowskim PDF Drukuj
Wtorek, 27 Marzec 2018 09:28

Młodzież z technikum ekonomicznego z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej postanowiła, lekcje dotyczące prawa administracyjnego odbyć w praktyce. Pod koniec marca odwiedzili Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

 

 

 

 

Zagadnienia prawa administracyjnego, tuż obok prawa cywilnego i gospodarczego to tylko niektóre elementy, jakie znajdują się w podstawie programowej technikum ekonomicznego. Ta praktyczna wiedza może przydać się uczniom technikum podczas egzaminu zawodowego, który zdawać będą już w czerwcu tego roku. Uczniowie uczą się, jakie są organy administracji samorządowej oraz jakie mają kompetencje, jakie są zasady postępowania administracyjnego czy też kto może być uczestnikiem takiego postępowania. Te i wiele innych kwestii zostało poruszonych przez Fryderyka Pułę, Starostę Lubartowskiego, który spotkał się na lekcji z prawa administracyjnego z młodzieżą RCEZ w Lubartowie. Uczniowie, mieli też okazję odwiedzić starostę w jego gabinecie, gdzie rozmawiali z Kazimierzem Sysiakiem, Wicestarostą Lubartowskim oraz Radosławem Guzem, Członkiem Zarządu Powiatu.

Uczniowie jak radni

Tematy związane z prawem administracyjnym to nie jedyne kwestie, jakie zostały poruszone z młodzieżą podczas spotkania w Starostwie. Ci mogli wcielić się w role radnych powiatowych, gdzie na sali posiedzeń zadawali pytania Staroście odnośnie bieżących działań podejmowanych przez Starostwo Powiatowe. Uczniów najbardziej interesowały inwestycje powiatu w okolicach ich miejsca zamieszkania. Tych było sporo.
Będziemy remontowali m.in drogę w Łucce i szereg innych dróg jak choćby od Skrobowa do Kozłówki - mówił Starosta Fryderyk Puła.
Co ciekawe młodzież zgłaszała swoje propozycje inwestycyjne. Uczniów interesowało też kto może zostać radnym
i jak długo trwa kadencja rady, oraz Zarządu Powiatu.

 

Tekst: [RCEZ]
Foto: Krzysztof Onyszko [IRE]

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie