Sukces młodych filmowców z PMDK PDF Drukuj
Wtorek, 27 Marzec 2018 10:34

Sukces młodych filmowców z PMDKIga Ćwiklińska i Marcin Wójtowicz, młodzi filmowcy z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie wzięli udział w finale XI Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Warszawie.
Ich debiut - film animowany "Podziemne zauroczenie" - został wybrany spośród kilkudziesięciu filmów nadesłanych przez młodzież z całej Polski. Konkurencja zatem była ogromna, tym bardziej, że młodzi filmowcy z PMDK (11-12 lat) rywalizowali z licealistami.

Wszystkie finałowe filmy zostały zaprezentowane na dużym ekranie kina Praha, a po gali wręczenia nagród można było porozmawiać z jurorami (Artur Waczko, Magdalena Felis, Olga Czyżykiewicz, Artur Pontek). Dzięki temu Iga i Marcin otrzymali wiele cennych wskazówek oraz dowiedzieli się, że film bardzo się jurorom podobał. Festiwal nadal trwa -
nie została jeszcze przyznana Nagroda Internautów. Można głosować na filmy zakwalifikowane do finału - zostały umieszczone na portalu YouTube. "Podziemne zauroczenie", autorstwa - Igi i Marcina - reprezentantów PMDK, podopiecznych pani Urszuli Bednarczyk, znajduje się pod następującym linkiem:

Aby oddać na niego głos, należy film "polubić" (łapka w górę) na YouTube.

Zapraszamy do głosowania i wspierania wychowanków PMDK!

[PMDK]