Stypendyści Marszałka PDF Drukuj
Wpisany przez PMDK
Środa, 28 Marzec 2018 12:40

Bartosz Rola i Agnieszka Wróbel podopieczni Powiatowego Młodzieżowego DomuKultury w Lubartowie uhonorowani Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

Werdykt komisji konkursowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiegoprzysporzył kolejnych sukcesów utalentowanym wychowankom pracowni plastycznej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Właśnie ogłoszono listę tegorocznych finalistów Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Wśród nagrodzonych znaleźli się Bartosz Rola (16 l.) i Agnieszka Wróbel (19 l.),którzy od wielu lat pracują pod kierunkiem Izabelli Dybały w PMDK w Lubartowie. Bartosz oraz Agnieszka wyłonieni zostali w drodze konkursu spośród 196 osób ubiegających się o finansowe wsparcie w rozwijaniu swojej życiowej pasji. By zdobyć to prestiżowe wyróżnienie, wychowankowie PMDK musieli wykazać się conajmniej ogólnopolskimi sukcesami w konkursach plastycznych, realizacją wielu zadań dla rozwoju kultury i sztuki, a także zaprezentować własny dorobek artystyczny. Wiele lat ciężkiej pracy i wytrwałość opłaciły się. Dla Bartosza Roli, który od 11 lat rozwija swój talent to pierwsze stypendium artystyczne przyznawane przez Marszałka Województwa Lubelskiego. Agnieszka Wróbel otrzymała je po raz drugi. Pierwszy raz została nim uhonorowana w ubiegłym roku. O Jej wybitnym talencie można się przekonać odwiedzając Galerię PMDK, gdzie do połowy kwietnia eksponowana jest indywidualna wystawa Jej prac. Finalistom składamy ogromne gratulacje i z niecierpliwością czekamy na oficjalną uroczystość wręczenia Stypendiów, a także fotorelację z tego wydarzenia.

Zmieniony: Środa, 28 Marzec 2018 12:58